VIPRINET
Viprinet rakipsiz VPN tünel tekniği ile sabit ve mobil noktalar için kesintisiz, hızlı ve ekonomik bağlantı sunar. Viprinet’in uygun çözümleri güvenli ve yüksek hızlı veri transferi sağlar. 

Multichannel VPN Router Viprinet teknolojisinin temelidir. Bu ürün sayesinde birçok genişbant bağlantı, yüksek kullanılabilirlik oranına sahip tek bir bağlantıya dönüştürülebilir. İnternet trafiğini sadece değişik WAN bağlantılarına dağıtan Load Balancing’den farklı olarak tüm bağlantıları gerçek anlamda birleştirebilirsiniz. Viprinet ADSL, VDSL, 3G / 4,5G gibi tüm geniş alan bağlantılarını birleştirebilir. LAN tarafı tüm bu bağlantıları download ve upload hızları birleştirilmiş tek bir hat olarak görür.

Viprinet güvenli ve hızlı uç birim, lokasyon ve araç bağlantısı sağlamak için star topolojiye sahip özel bir VPN tünel tekniği kullanır. Bunu sağlamak için iki farklı cihazın entegrasyonu gerekir: Multichannel VPN Router, Multichannel VPN Hub’ı olan sabit bir merkez ile arasında bağlı olduğu tüm internet hatlarını kullanarak şifrelenmiş bir VPN tüneli kurar. Bu VPN tünelleri veri transferinin sağlandığı tek bir tünelde birleştirilir. Multichannel VPN Hub genelde erişilebilirliği son derece yüksek bir veri merkezinde tutulur ve santral işlevi görür: Bir şirketin bir uç biriminden diğer uç birimine gönderilen trafik doğrudan iletilirken, internete gönderilen trafiğin şifresi çözülerek hedef adrese iletilir. Multichannel VPN Hub farklı Multichannel VPN Router’larla arasında yalnızca güvenli ve hızlı bir bağlantı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda şifrelenmiş VPN trafiği ve internet arasında merkezi bir santral görevi görür.

Her tür bağlantıya uygun
Altı adetten fazla WAN bağlantısını tam olarak birleştirme
Modüler tasarım sayesinde esneklik
Farklı erişim türleri için tak-çıkar modemler
Farklı erişim türleri ve farklı servis sağlayıcıları yedekleme olanağı
Yüksek güvenlik standartlarında veri şifreleme
Mobil ve kablolu bağlantıları bir arada kullanabilme olanağı

Yeniliklerimizden Haberdar Olabilirsiniz